Århus 1900
Kontakt stævneledelsen       Kortudsnit Billeder ... Om os    
 
 

Klassisk (DM-point)
Link: Baneinstruktion - klassisk Baneinstruktion
Link: Startlister - klassisk Startlister
Link: Resultater - klassisk Resultater
 
 
 
 

Stafet
Link: Baneinstruktion - stafet Baneinstruktion
Link: Resultater - stafet Resultater
 
 
 
Løbsanalyse     Stræktider fra klassisk
Har du behov for at foretage en generel analyse af din og dine medløbers stræktider for klassisk, så er disse information nu tilgængelig. 
Læs mere

 
Hittegods     Glemte sager
I forbindelse med oprydningen på Toggerbo Centret dukkede der flere gode ting og sager frem. Siden indeholder en oplistning af de enkelte effekter.
Læs mere

 
Husk at medbringe kompas     KUM er GRUM
 Grusom er måske meget sagt, men strabadserne bliver helt sikkert til at føle og mærke for de fleste som deltager i årets match: KUM 2003. De indledende løb er netop ved at blive afviklet og der er tæt opløb blandt nogle løbere - det skal blive spændende at se hvem der dukker op i Mols Bjerge.
Læs mere
Mols Bjerge som nationalpark     http://www.kummunity.tk/ stedet ungdommen mødes
Har du endnu ikke dette site i dit arkiv over fortrukne, har du nu muligheden. Surf en tur forbi og bliv "klar, parat start" til KUM 2003.  
Læs mere
Sikker stempling     BU&Us hjemmeside
Børne- & Ungdomsudvalget - i kort BU&U - har deres egen hjemmeside, som indeholder en masse informationer om aktiviteter, personer mm som har relevans for dig som børne- og ungdomsløber. 
Læs mere

decoration

Link: Læs de praktiske oplysninger Praktiske oplysninger
 
Link: Læs holdopstillingerne
   
Link: Se køreplanen for bustransporten  
Århus 1900 Orientering, Grumstolen, Grumstolsvej 48, 8270 Højbjerg